Blog

Regeneracja pompy to proces, który polega na naprawie i przywróceniu jej do tzw stanu fabrycznego, w którym działa tak samo dobrze, jak nowa. Proces regeneracji pompy Rexroth-Hydromatik jest skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi.

Proces regeneracji pompy Rexroth-Hydromatik zaczyna się od oceny stanu technicznego pompy i jej rozbiórki . W trakcie tego procesu, zbierane są informacje na temat stanu zespołu hydraulicznego, łożysk, uszczelnień, oraz wszystkich kluczowych elementów.

Kolejnym krokiem jest jest mycie podzespołów pompy w celu usunięcia zanieczyszczeń chemicznych, rdzy, czy osadów. Po czyszczeniu, wszystkie elementy są ponownie sprawdzane przez specjalistów w celu wykrycia ewentualnych usterek.

Następnie, specjaliści przeprowadzają regenerację pompy. W tym kroku, wymieniają oni każdorazowo wszystkie uszkodzone części, takie jak uszczelnienia, łożyska, śruby, korki a zespół hydrauliczny wymieniany jest w całości na nowy. Po zakończeniu regeneracji, pompa trafia na stanowisko testowe gdzie przeprowadza się szereg testów z użyciem Mesamollu, aby upewnić się, że pompa działa zgodnie z oryginalnymi parametrami producenta.

Po zakończeniu testów hydraulicznych wykonywana jest próba szczelności korpusu pompy.

Ostatnim etapem procesu regeneracji jest dostarczenie pompy klientowi. . Przed dostarczeniem, pompa jest zabezpieczana folią antykorozyjną.

Podsumowując, proces regeneracji pompy Rexroth-Hydromatik jest skomplikowanym i wymagającym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi. Dzięki profesjonalnej regeneracji przez specjalistów, pompa uzyskuje parametry identyczne jak nowa, a dzięki zastosowaniu najwyżej jakości części zamiennych jej żywotność jest wydłużona.